O kosmetice Payot

Obličejová gymnastika na počátku

Značku Payot počátkem dvacátých let minulého století založila lékařka Nadia Gregoria Payot. Tuto mimořádně talentovanou ženu velmi ovlivnilo její setkání se slavnou ruskou balerínou Annou Pavlovou, která ve svých osmatřiceti letech měla nádherné tělo, avšak ztrhaný a vrásčitý obličej. Díky tomu si Nadia uvědomila, že na kvalitu pleti má velký vliv i používání svalů a vymyslela účinnou tzv. obličejovou gymnastiku.

Od gymnastiky k terapii

Nadia kromě řady kosmetických přípravků navrhla rovněž nové způsoby jejich nanášení a navíc stála u zrodu procedur jako chromoterapie či balneoterapie. Není se co divit, že její salon krásy na 10, rue de Castiglione si získal světový věhlas a poptávka po Payot byla obrovská. V této souvislosti zmiňme například legendární pastu proti akné Pâte Grise nebo odličovací a čistící mléko Golden Rays.

Kosmetika na přírodním základu

Kosmetika Payot je vyráběna z přírodních ingrediencí – minerály, extrakty z léčivých bylin v kombinaci se speciální aplikační metodou, která umožní buňkám lépe absorbovat aktivní látky, s vaší pokožkou dokážou doslova zázraky – zjemní ji, vyhladí její povrch, odstraní vrásky, uvolní ucpané póry atp. Vaši pozornost si však bezesporu zaslouží také prostředky tělové péče a krémy, séra a emulze i na opalování.

Testováno ale ne na zvířatech

Všechny produkty Payot samozřejmě procházejí přísnými dermatologickými zkouškami, které nebyly provedeny na zvířatech, a mohou je bez obav používat i alergici. Značka Payot jistě zaujme všechny jedince, kteří touží mít krásnou a mladě vypadající pleť, shánějí kvalitní hypoalergenní kosmetiku za rozumnou cenu, chtějí se zbavit akné či jiných kožních problémů.